Raz, Dwa, Trzy, Kontakt!

Zawsze zachęcamy do kontaktu. Być może masz jakieś pytanie na które nie możesz znaleźć poniżej odpowiedzi, a może po prostu chcesz się z ani przywitać. Nie krepuj się czytelniku. Pisz!

Nie obiecujemy, że znamy odpowiedź na każde pytanie, ale na pewno odpowiemy na każde pytanie.

  F.A.Q.

  Frequently Asked Questions

  Czym są gry paragrafowe?

  Gra polega na czytaniu opisów i dokonywaniu wyborów, z których każdy odsyła nas do innego paragrafu w książce (stąd nazwa). A po dokładna definicje zapraszamy tutaj.

  Chciałbym napisać recenzję gry, czy mogę to zrobić?

  Oczywiście, że tak. Bedzie nam bardzo miło jeżeli podzielisz się z resztą czytelników swoimi wrażeniami. Chętnie opublikujemy twoj tekst.

  Czy paragrafówki to tylko fantastyka?

  Absolutnie nie! Paragrafówka to tylko forma. Możesz spotkać fantastykę, SF, kryminał, komiks, erotykę, przygodówkę i horror. Co tylko zdołasz wymyśleć!

  Naprawdę mogę zagrać kilka razy w grę i nie będzie nudno?

  Gra paragrafowa to wiele różnych możliwości przejścia jej. Z reguły jest też kilka zakończeń. Oczywiście grając każdy kolejny raz, będziesz często trafiał na paragrafy, które już czytałeś.

  My proponujemy byś zawsze spróbował zagrać kilka razy. Raz zagraj tak, jakbyś to naprawdę ty przezywał przygodę. Podejmuj decyzję zgodnie ze swoim sumieniem i charakterem. Drugi raz zagraj odważnie. Tak, jak zawsze chciałeś, ale coś zawsze cię powstrzymywało. Trzeci raz zagraj wybierając najciekawsze i nietuzinkowe rozwiązania. Gwarantujemy niesamowitą rozrywkę na wiele godzin.

  Nikt z moich znajomych nie słyszał o paragrafówkach, co robić?

  Przede wszystkim nie panikuj ;). Pokaż im grę książkową. Wytłumacz o co chodzi i a nawet pożycz. Kto wie, może właśnie uświadomiłeś kogoś, że odkrył swoje nowe hobby. Zawsze dziel się z innymi swoimi radościami.

  Czy gry paragrafowe umarły?

  Gdyby były martwe, to my zajmowalibyśmy się nekromancją. A tak nie jest :). Jak wszędzie są wzloty i upadki. Gry paragrafowe powstały w XX wieku i to wtedy były najbardziej popularne. Nie mniej jednak, od kilku ostatnich lat przezywają swój renesans. Spójrz tylko na rodzimy rynek ile gier zostało wydanych na przykład przez Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru, FoxGames, czy Copernicus Corporation.

  Chciałbym napisać grę, czy jest To możliwe? Czy jest szansa, że to wydam?

  Jeżeli czujesz się na siłach, to jak najbardziej napisz grę. Chyba każdy fan paragrafówek próbował pisać. Wielu poległo, ale i wielu wydało swoje gry. Gwarantuję ci, że jeżeli napiszesz grę i bedzie dobra to ją wydasz.

  Gdzie mogę kupić gry paragrafowe?

  Na stronach wydawnictw, w dobrych księgarniach, na serwisach aukcyjnych. W zasadzie wszędzie. Jeżeli jest to nowa gra to w księgarniach. Jeżeli szukasz czegoś starszego, poszukaj na aukcjach. Zagranicznych gier szukaj na Amazon lub eBay.

  Co potrzebuję żeby zagrać?

  Każda gra się od siebie nieco różni. Do jednej potrzebujesz tylko wolnego czasu, do innej kartki i ołówka. Czasami twoja przygoda nie będzie wymagała żadnych dodatkowych przedmiotów i będziesz śmiało mógł w nią zagrać nawet jadąc autobusem. Do innych będziesz musiał się bardziej przygotować i być może potrzebna ci będzie kartka, kostki do gry i ołówek. Każda gra na początku wyjaśni ci czego potrzebujesz.

  Czy można was gdzieś spotkać?

  Od czasu do czasu pojawiamy się na różnych konwentach. Opowiadamy o tym czym są gry paragrafowe i prezentujemy najciekawsze tytuły. Zdarza się, że zabieramy cześć naszej kolekcji, by pokazać tytuły, które obecnie są już nieosiągalne a warte uwagi.