Paragrafka to serwis poświęcony grom paragrafowym. To miejsce gdzie znajdziesz recenzje oraz informacje ze świata gier książkowych. Paragrafka, to miejsce tworzone przez fanów dla fanów.

Recenzje

Patron Medialny

Mecenat Wydania

Gry Mobilne

 

Paragrafka to serwis na którym znajdziecie recenzje gier książkowych, ale nie tylko! Wspieramy wszelkie inicjatywy na rzecz szerzenia wiedzy na ich temat, jak i rozrywki samej w sobie. Sponsorowaliśmy wiele wydań książek, które były grami paragrafowymi. Obejmowaliśmy patronatem medialnym gry i książki, które przyczyniały się do rozpowszechniania tego gatunku w Polsce. Nawet wydaliśmy kilka gier na urządzenia mobilne. A wszystko to, bo to kochamy!

Gry paragrafowe cieszyły się największą popularnością w latach osiemdziesiątych XX wieku. W XXI wieku przezywają prawdziwy renesans, a my chcemy być tego częścią. Dziś znacznie częściej rozrywki dostarczają komputery. Mało kto decyduje się zagrać w grę paragrafową, najczęściej w ruch idzie komputer lub konsola. Nie mamy nic przeciwko elektronicznym rozrywkom, chcielibyśmy jednak ponownie spopularyzować gry książkowe. I to jest naszą misją! Serwis Paragrafka przywraca popularność tej formie rozrywki. Na naszej stronie, będziemy prezentowali wszystkie paragrafówki, jakie tylko wpadną w nasze ręce. Będą to zarówno gry wydane w Polsce, jak i za granicą. Paragrafka to twoja baza gier książkowych, która pozwoli ci zaznajomić się z jedną z najlepszych, naszym zdaniem form rozrywki. Nie mamy zamiaru zmuszać kogokolwiek do grania w paragrafówki. Pamiętaj, wybór #należy zawsze do ciebie! My zadbamy o to, byś otrzymał rzetelne informacje.