Rok 2018 obfitował w wiele pozytywnych wydarzeń związanych z grami paragrafowymi. W związku z tym, serwis Paragrafka postanowił uhonorować osobę, bądź firmę, która najbardziej przyczyniła się do promocji gier interaktywnych. Wśród osób profesjonalnie zajmujących się grami paragrafowymi, zebraliśmy listę nominowanych. Każda nominacja musiała zostać dobrze uzasadniona i dostać akceptacje organizatora konkursu, którym był serwis Paragrafka. Finalna lista nominowanych wyglądała następująco:

  1. Beniamin Muszyński – nominacja za prowadzenie strony Masz Wybór oraz za wydanie dwóch gier paragrafowych: „Jestem” i „Oni”.
  2. Charlie Higson – nomiacja za napisanie i wydanie kolejnego tomu z serii Fighting Fantasy pod tytułem „The Gates of Death”.
  3. Dominik Matusiak – nominacja za napisanie i wydanie w 2018 roku gry paragrafowej „Amelia”.
  4. Fox Games – nominacja za lokalizację i wydanie w 2018 roku w Polsce sześciu komiksów interaktywnych: „Technomagowie”, „Mystery”, „Sherlock Holmes: Pojedynek z Irene Adler”, „Porwanie”, „To jest napad!” i „Hokus i Pokus”.
  5. Michael J. Ward – nominacja za napisanie czwartego tomu serii Destiny Quest pod tytułem: „The Raiders of Dune Sea”.
  6. Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru – nominacja za wydanie i udostępnienie nieodpłatne pięciu gier interaktywnych w 2018 r.

 

Po zakończeniu etapu nominacji, zostało powołanych do Jury sześć osób. Trzy osoby to wieloletni fani gier paragrafowych i trzy osoby profesjonalnie związane z grami paragrafowymi, a byli to:

Mikołaj Kołyszko – Autor serii gier pod tytułem „Tajemne Oblicze Świata” i założyciel serwisu Masz-Wybór.
Michał Rosiński – Autor gry „Twierdza” oraz właściciel serwisu www.paragrafowegranie.pl
Michał Leon Ślużyński – Autor gry „Przesyłka” i recenzent gier paragrafowych.

Przeprowadzono głosowanie, na którym każda osoba z Jury mogła przyznać trzy oceny o wartości punktowej 3, 2 i 1 (nie wszystkie punkty musiały być przyznane). I tak po zakończeniu głosowania wyłoniliśmy laureata nagrody „Promotor Gier Paragrafowych 2018”, którym zostało wydawnictwo FoxGames.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy zasłużonego wyróżnienia. Przypomnijmy, że wydawnictwo FoxGames w roku 2018 wydało sześć komiksów interaktywnych, które odbiły się szerokim echem nie tylko wśród czytelników gier paragrafowych. Wiele osób do tej pory nie znających tego rodzaju rozrywki, sięgnęło po komiksy odkrywając tym samym nowe możliwości spędzania czasu.

Poniżej pełne wyniki konkursu:

FoxGames 15 pkt.: 3, 3, 3, 2, 2, 2
Beniamin Muszyński 11 pkt: 3, 3, 3, 2
Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru 6 pkt: 2, 2, 1, 1
Michael J. Ward 1 pkt :1
Dominik Matusiak 0 pkt
Charlie Higson 0 pkt